Loading...

Türkiye ofisini 6 ay önce kuran sirket, bu kisa zamanda ulastigi satis rakamlari ve pazarin ilgisiyle üretim tesisi kurma karari aldi.

Yazar-Admin Kategorisiz 0 Yorum

Türkiye ofisini 6 ay önce kuran sirket, bu kisa zamanda ulastigi satis rakamlari ve pazarin ilgisiyle üretim tesisi kurma karari aldi.

Alman endüstriyel yag üreticisi Wilke, Türkiye'de üretim tesisi kurmaya hazirlaniyor. Türkiye ofisini 6 ay önce kuran sirket, bu kisa zamanda ulastigi satis rakamlari ve pazarin ilgisiyle 2017'de üretim tesisi kurma karari aldi. Son yillarda Avrupali sanayicilerin Türkiye'de yapilandigina dikkat çeken Wilke CEO'su Thomas Klein, Türkiye'nin, gelisen ve büyüyen bir ekonomiye oldugunu ve endüstriyel yag pazarinda yer almak ve büyümek istedikleri için Istanbul'da ofis açtiklarini belirtti. Türkiye ofisinin açilmasinda önemli bir rol üstlenen Wilke Türkiye Yönetim Kurulu Baskani Sedat Güragaç, "Dünyada endüstriyel yag üretimi konusunda global bir marka olan Wilke neden Türkiye'de olmasin dedim ve Almanya merkezde görüsmelere basladim. Teklifim büyük bir heyecan uyandirdi. Girisimlerimizi tamamladiktan sonra 2016 Haziran ayinda Türkiye'deki sirketimizi kurduk" diye konustu. Pazara hizli bir giris yaptiklarini ve 6 aylik süreçte ciddi bir satis hacmine ulastiklarini ifade eden Sedat Güragaç, "Ilk 6 aylik performansimizla Almanya'nin dikkatini çekmeyi basardik ve 2017 yili içinde Türkiye'de üretim tesisi açma karari aldik" dedi. Dünya genelinde 5 üretim tesisi bulunan Wilke, son teknoloji laboratuvarlari ve yüksek performansli üretim kapasitesi ile dünyanin önemli yag üreticileri arasinda yer aliyor. Yillik 24 bin ton blending kapasitesine sahip kurulus, suda çözünen ve çözünemeyen metal isleme sivilari, pas önleyiciler, bakim yaglari, motor yaglari gibi genis bir ürün yelpazesine sahip.

Yorumlar(0)
Yorum Bırak