Loading...

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Şirketimizin üretim merkezi Güney Baden-Württemberg’de bulunan Radolfzell am Bodensee‘dedir. Burada çeşitli metal şekillendirme için su ile karışan ve su ile karışmayan soğutucu yağlar üretilmektedir. Üretim DIN ISO 9001:2008 kalite standardına göre gerçekleşmektedir. Ayrıca şirketimiz EMAS çevre standardına göre sertifikalandırılmıştır ve bununla çevre korumaya aktif şekilde katkıda bulunmaktayız. Müşteriye ihtiyaçlarına özel ürünler, çalışma malzemesi veya işleme ile ilgili taleplerde farklı koşullara tabi olarak – düşük miktarlar için de – mutabakata dayalı olarak üretilmektedir. Konusunda uzman müşteri temsilcilerimiz metal işleme konusunda optimal yöntemlerin bulunmasında size memnuniyetle yardımcı olurlar. Kendi çalışma malzemeleriniz ve işlemlerinize özgü talepleriniz için bizimle temasa geçiniz.

Misyonumuz

Türkiye’nin her yerinde ki satış noktalarında madeni yağ ve ilgili ürünler alanında güvenilir, kolay erişilebilir, hızlı, ekonomik ve uygun alışveriş yapabilme imkanı sunmak.

Vizyonumuz

Ulusal ve uluslararası madeni yağ satışında bilgi, yöntem ve standartları oluşturarak, Türkiye pazarında büyüyen lider bir kurum olabilmek.

Şirket Tarihçesi

1968

WILKE & WAHL GdbR, Chem.Techn. Spezialschneidmittel şirketi Wilke ve Herrn Wahl tarafından Bendorf’ta kuruldu.

1973

WILKE & WAHL GdbR Şirketi, WAHL şirketi ve WILKE Chem.Techn. Spezialschneidmittel Şirketi olarak ikiye bölündü ve merkez Radolfzellam Bodensee’ye taşındı.

1983

Radolfzell’de yeni bir ofis ve fabrika inşa edildi.

1989

WILKE Kühlschmiertechnik GmbH adı altında yeniden düzenlendi ve şirket yapısı değiştirildi.

2000

WILKE Kühlschmiertechnik GmbH Şirketi Thomas Klein tarafından devralındı. Thomas Klein şirkete ortak oldu.

2002

Yenilenebilir hammadde esaslı biyolojik ayrıştırılabilir ürünler piyasaya sunuldu.

2004

Düşük emisyonlu (gürültü) sunucu istasyonu kuruldu.

2006

Binanın gölgelenmesi için güneşlikler tesis edildi ve böylece odaların yoğun enerji tüketimli soğutulmasından kaçınıldı.

2007

Planlanan ISO 9001 ve EMAS sertifikaları alında.

2008

Entegre yönetim sistemi ve EMAS’a göre bir çevre yönetim sistemi gerçekleştirilerek uygulamaya konuldu.

2009

MQL hattının geliştirilmesi.

2010

Boron ve biyosit içermeyen soğutucu yağlar geliştirildi.

2011

Fabrikanın hangar çatısında 30 kWp gücünde bir fotovoltayk tesisi kuruldu. Nisan-Aralık aylarında tesis 31000 kW/saat’ten fazla elektrik üretti.

2012

EMAS sertifikasına sahibiz.

2013

EMAS sertifikalı olarak 2009 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış olan Kuzey Denizinin Korunması Projesini destekliyoruz.

2016

Wilke A.Ş. ofisi Sedat Gürağaç tarafından İstanbul‘da açıldı.

Kalite Politikamiz

% 100 Müşteri memnuniyeti, Takım ruhuna sahip nitelikli iş gücü, Süratli hizmet anlayışı, Sürekli iyileştirme çalışmaları, En mükemmel hizmeti sunma anlayışı, Yaratıcı, yenilikçi, geliştirici kadrolar oluşturmak, Madeni yağ sektöründe marka olmak, Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, Sanayinin sorunlarına çözüm üretmek, Toplum değer ve ilkelerine sahip olmak.

ISG Politikamiz

İş güvenliği en önemli önceliğimizdir, Tüm çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak, Hedefi sıfır kaza olan bir çalışma ortamı yaratmak ve kazaları önlemek adına gerekli tedbirleri almak, Tüm sistem ve uygulamalarımızın, yürürlükteki mevzuata göre uyumlu olmasını sağlayamak, Sürekli iyileştirme içinde olmak, Çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğine yönelik olarak ürün ve faaliyetlerimizden kaynaklanan riskleri analiz etmek ve sürekli azaltmak, Çalışanlarımızı İş Sağlığı ve Güvenliği konularında eğitimler vererek bilinçlendirmek İSG konusunda çalışan memnuniyetini sağlamak.

Çevre Politikamız

Enerji, hammadde ve doğal kaynakları verimli kullanmak, Çevre performansımızı sürekli iyileştirmek, Atıkları kaynağında en aza indirmek, Atıkların yeniden kullanılmasını ve geri dönüştürülmesini sağlamak, Değerlendirilemeyen atıkların uygun yöntemler ile bertaraf edilmesini sağlamak, Çevre ile ilgili yasal ve diğer yükümlülükleri yerine getirmek, Tedarikçilerimizi çevre konusunda bilinçlendirmek ve yönlendirmek, Çalışanların ve toplumun çevre bilincinin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunma.