2017-11-24 10:46:31

Türkiye ofisini 6 ay önce kuran şirket, bu kısa zamanda ulaştığı satış rakamları ve pazarın ilgisiyle üretim tesisi kurma kararı aldı.


Alman endüstriyel yağ üreticisi Wilke, Türkiye'de üretim tesisi kurmaya hazırlanıyor.

Türkiye ofisini 6 ay önce kuran şirket, bu kısa zamanda ulaştığı satış rakamları ve pazarın ilgisiyle 2017'de üretim tesisi kurma kararı aldı. Son yıllarda Avrupalı sanayicilerin Türkiye'de yapılandığına dikkat çeken Wilke CEO'su Thomas Klein, Türkiye'nin, gelişen ve büyüyen bir ekonomiye olduğunu ve endüstriyel yağ pazarında yer almak ve büyümek istedikleri için İstanbul'da ofis açtıklarını belirtti.

Türkiye ofisinin açılmasında önemli bir rol üstlenen Wilke Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Gürağaç, "Dünyada endüstriyel yağ üretimi konusunda global bir marka olan Wilke neden Türkiye'de olmasın dedim ve Almanya merkezde görüşmelere başladım. Teklifim büyük bir heyecan uyandırdı. Girişimlerimizi tamamladıktan sonra 2016 Haziran ayında Türkiye'deki şirketimizi kurduk" diye konuştu. Pazara hızlı bir giriş yaptıklarını ve 6 aylık süreçte ciddi bir satış hacmine ulaştıklarını ifade eden Sedat Gürağaç, "İlk 6 aylık performansımızla Almanya'nın dikkatini çekmeyi başardık ve 2017 yılı içinde Türkiye'de üretim tesisi açma kararı aldık" dedi. Dünya genelinde 5 üretim tesisi bulunan Wilke, son teknoloji laboratuvarları ve yüksek performanslı üretim kapasitesi ile dünyanın önemli yağ üreticileri arasında yer alıyor. Yıllık 24 bin ton blending kapasitesine sahip kuruluş, suda çözünen ve çözünemeyen metal işleme sıvıları, pas önleyiciler, bakım yağları, motor yağları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip.