2017-11-18 12:09:54

WİLKE ENDÜSTRİYEL YAĞ - BLOOMBERG HT YAYINI

Endüstriyel yağ üretimi konusunda 1968 yılından bu yana faaliyet gösteren Almanya merkezli WİLKE, Türkiye ofisini geçtiğimiz haziran ayında açtı. Şirket, Türkiye’de endüstriyel yağ pazarının önemli oyuncuları arasına girme hedefinde. 

Yarım asrı aşkın geçmişiyle global ölçekte faaliyet gösteren şirket; 5 ülkede bulunan üretim tesisleriyle endüstriyel yağların kullanıldığı birçok sektöre hizmet veriyor. 

Avrupalı birçok sanayicinin Türkiye’de yapılandığına dikkat çeken WİLKE CEO’su Thomas KLEİN; Türkiye’nin büyüyen bir pazar olduğu bilinciyle İstanbul’da ofis açtıklarını ifade ediyor. 

Türkiye ofisinin açılmasında önemli bir rolü bulunan WİLKE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Sedat GÜRAĞAÇ; ilk 6 ay için hedefledikleri satış rakamlarının da üstüne çıktıklarını kaydediyor. 

Sektörde önemli bir deneyime sahip olan Çağrı ÇANGA’ nın Satış ve Pazarlama Müdürlüğünü üstlendiği şirket; metal işleme sıvıları, pas önleyiciler, bakım ve motor yağları gibi birçok endüstriyel yağın üretimini gerçekleştiriyor. 

Yağ sektörünün gerektirdiği kalite konusundaki tüm süreçleri titizlikle sürdüren WİLKE; farkındalık uyandıran son teknoloji ürünlerle pazarda yer alıyor. 

Sektörde satış sonrası hizmetin oldukça önemli olduğuna değinen Çağrı ÇANGA; bu bilinçle satış ve teknik bilgi başta olmak üzere her konuda nitelikli bir ekiple hizmet verdiklerinin altını çiziyor. 

Yeni ürün ve ar-ge çalışmalarına ciddi önem veren WİLKE Almanya’daki merkezinde yaklaşık 30 kişilik bir ar-ge ekibiyle yoğun bir çalışma yürütüyor. 

Türkiye’de satış ve pazarlama çalışmalarını bölge bayilikleri oluşturarak sürdürmeyi planlayan kuruluş, kısa vadede Türkiye’nin her noktasında hizmet vermeyi hedefliyor. 

WİLKE Türkiye satış ve pazarlama müdürü Çağrı ÇANGA; Türkiye’de üretim tesisi yatırımlarının her geçen gün arttığını ve bunun da endüstriyel yağ pazarını büyüttüğü görüşünde. 

Türkiye ofisi olarak pazarda önemli bir satış hacmine ulaşıp globalde öne çıkMayısı hedeflediklerini kaydeden Çağrı ÇANGA, 2017 yılı içinde Türkiye’de üretim tesisi açMayısı planladıklarının da altını çiziyor.